Salmonella w tatarze z Lidla. Sklep wycofuje produkt

Polska
Salmonella w tatarze z Lidla. Sklep wycofuje produkt
Pixabay/RitaE

Ze sklepów Lidl wycofano partię tatara wołowego, powodem podjęcia takiej decyzji jest obecność pałeczek Salmonella w produkcie - poinformowała klientów sieć.

Chodzi o tatar - wyprodukowany przez Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o. - o wadze 200 g, z terminem przydatności do spożycia do 3 września i numerze partii 03218218.

 

"W trosce o bezpieczeństwo konsumentów nasza reakcja była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży. Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony" - podkreśla Lidl.

 

Zwrot towaru dotyczy wyłącznie jednej określonej partii tatara. Sieć informuje, że wszystkie inne produkty sprzedawane przez Lidl, wytworzone przez Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o., nie są objęte wycofaniem i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

 

Zakład podjął decyzję o wycofaniu z rynku produktu, bo w badaniach wykonanych przez sanepid stwierdzono obecność pałeczek Salmonella, przez co producent nie może zagwarantować pełnego bezpieczeństwa wskazanej partii produktu. Firma przeprosiła konsumentów za zaistniałą sytuację.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie