Salmonella w czekoladzie z Rossmanna. Sklep prosi klientów o zwrot produktu. GIS: będzie kontrola w zakładzie

Polska
Salmonella w czekoladzie z Rossmanna. Sklep prosi klientów o zwrot produktu. GIS: będzie kontrola w zakładzie
pixabay/caja
Zdjęcie ilustracyjne

Sieć drogerii Rossmann poinformowała, że podczas kontroli w jednej z partii produktu białej czekolady Das Exuisite wykryto Salmonellę. Firma zdecydowała o wycofaniu produktu ze sklepów. Klienci mogą liczyć na zwrot pieniędzy. Główny Inspektor Sanitarny nakazał przeprowadzenie kontroli u producenta.

Rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar poinformował w czwartek PAP, że czekolada nie trafiła na polski rynek, ale była oferowana w sklepach w Niemczech. - W związku z tym, że dostawcą tych czekoladek był producent z Polski, to główny inspektor nakazał przeprowadzenie wnikliwej kontroli. Chodzi o kontrolę całego etapu produkcyjnego tego produktu m.in. pobranie próbek wymazów z linii produkcyjnej i z urządzeń produkcyjnych - wyjaśniał.

 

Jak zaznaczył, kontrola ma stwierdzić, czy przy wytwarzaniu innych produktów w tym zakładzie nie doszło do zanieczyszczeń.

 

Sklep wydał specjalne oświadczenie

 

Biuro prasowe Rossmann podało w oświadczeniu, że chodzi partię czekolady opatrzoną nr 20190324, z datą ważności do 24 marca 2019 roku.

 

Rossman zapewnia, że feralna partia nie została wprowadzona na polski rynek, jednak drogeria prewencyjnie podjęła decyzję o wycofaniu wszystkich partii produktu.

 

 

Klienci mogą zwrócić zakupiony wcześniej produkt do dowolnego sklepu sieci Rossman na terenie całej Polski. Sieć zapewnia zwrot pieniędzy.

 

W razie wątpliwości klienci sklepu są proszeni o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

 

polsatnews.pl, PAP

bas/ml/nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie