Nie żyje 7 osób, ponad 40 jest rannych. Zderzenie tira z autobusem w stanie Nowy Meksyk

Świat
Nie żyje 7 osób, ponad 40 jest rannych. Zderzenie tira z autobusem w stanie Nowy Meksyk
Reuters/Alex Huggins

Do zderzenia ciężarówki z autobusem doszło w czwartek na drodze międzystanowej nr 40 w hrabstwie McKinley. W tirze pękła opona, kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z autobusem. Co najmniej 7 osób zginęło, a ponad 40 jest rannych.

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce w czwartek tuż po północy. Autobusem podróżowało 49 pasażerów. Większość rannych, w tym dzieci, zostało przewiezionych do szpitali. Kierowca ciężarówki doznał obrażeń, które nie zagrażają jego życiu. 

 

- To była prawdziwa katastrofa. Pasażerowie próbowali wydostać się przez okna autobusu, a przypadkowe osoby podstawiły drabiny, aby ich ratować - opowiadał świadek zdarzenia.  

 

- Obawialiśmy się, że liczba ofiar wzrośnie - powiedział w czwartek funkcjonariusz policji stanowej w Nowym Meksyku, Ray Wilson. 

 

Droga międzystanowa nr 40 była zamknięta przez prawie 8 godzin. 

 

 

To kolejny poważny wypadek z udziałem autobusu pasażerskiego i ciężarówki w Nowym Meksyku tego lata. W lipcu zginęły trzy osoby, kiedy kierowca autobusu zjechał na przeciwległy pas autostrady i zderzył się z ciężarówką. 

 

CNN

 
mos/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie