Wypadek na przejeździe kolejowym. Pięć osób poszkodowanych

Polska

Do wypadku doszło kilka minut po godzinie 7:00. Na przejedzie kolejowym w miejscowości Miedniewice w powiecie skierniewickim bus osobowy zderzył się z pociągiem technicznym. W wypadku poszkodowanych zostało 5 osób. Jedna z nich jest ciężko ranna.

W chwili przejazdu pociągu technicznego na przejeździe niestrzeżonym, na linii Skierniewice - Łuków, uderzył w niego samochód. 

 

- To linia dość rzadko uczęszczana - powiedział w rozmowie z Polsat News mł. brygadier Mariusz Wielgosz, rzecznik komendanta miejskiego PSP w Skierniewicach. 

  

W wypadku poszkodowanych zostało 5 osób. Jedna z nich jest ciężko ranna - 29-letni kierowca Citroena Jumpera - została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łodzi.

 

- Znaleźliśmy go (kierowcę - red.) pomiędzy pociągiem a samochodem - zrelacjonował akcję straży pożarnej mł. brygadier Wielgosz.

 

Cztery pozostałe osoby są lekko ranne, przewieziono je do lecznicy w Skierniewicach. Wszyscy poszkodowani są mieszkańcami powiatu opoczyńskiego.

 

Droga na przejeździe jest w tej chwili zablokowana, ale ponieważ jest to droga lokalna nie tworzą się korki. - Linia kolejowa również nie jest często uczęszczana w związku z tym nie ma większych problemów komunikacyjnych - wyjaśniał rzecznik skierniewickich strażaków. 

 

Polsat News

luq/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie