Pociąg potrącił rowerzystkę w Wielkopolsce. Kobieta nie żyje

Polska

Tragiczny wypadek w Gnieźnie. 60-latka prowadząca obok siebie rower, weszła pod pociąg na przejeździe kolejowym. Kobieta zmarła na miejscu. Sprawę wyjaśnia specjalnie powołana przez PKP Polskie Linie Kolejowe komisja oraz Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 16:20.

 

Jak powiedział reporter Polsat News Szymon Kiepel, wszystko wskazuje na to, że kiedy kobieta przechodziła przez przejazd, zapory były otwarte. Miała ona podążać za samochodem, który przejeżdżał przez tory. Kobieta nie zdążyła zejść z przejazdu. Najechał na nią pociąg relacji Warszawa-Berlin. 60-latka zginęła na miejscu.

 

Ruch pociągów przez Gniezno został wstrzymany na kilka godzin.

 

Pociągi co 15 minut

 

Przejazd kolejowy, na którym doszło do wypadku, jest często eksploatowany przez kolejarzy. Pociągi przejeżdżają tędy co 15-20 minut ze względu na remont trasy między Warszawą a Poznaniem. Narzekają na to mieszkańcy, ponieważ często w tym miejscu tworzą się korki.

 

Sprawą wypadku zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie. PKP Polskie Linie Kolejowe powołały również specjalną komisję, która ma wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. 

 

Czerwone światło - przejazd będzie zamykany

 

Na przejeździe kolejowo-drogowym kategorii A (przejazdy użytku publicznego z rogatkami - red.), zanim szlabany zostaną opuszczone, zapala się czerwone światło informujące o tym, że przejazd zostanie za chwilę zamknięty.

 

Jak poinformował Polsat News Karol Jakubowski z PKP Polskich Linii Kolejowych, ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas opisywanego zdarzenia "światła na przejeździe były włączone".

 

34 ofiary wypadków na przejazdach kolejowych

 

Tylko w lipcu doszło do 29 wypadków na przejazdach kolejowych. Zginęło w nich osiem osób, pięć zostało rannych.

 

W całym roku 2018 aż 34 osoby straciły życie na przejazdach kolejowych.

 

Polsat News, polsatnews.pl

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie