Pozował na tle obozu na Majdanku w koszulce z Hitlerem. Odpowie za propagowanie faszyzmu

Polska
Pozował na tle obozu na Majdanku w koszulce z Hitlerem. Odpowie za propagowanie faszyzmu
Wykop.pl

26-letni Ukrainiec najpierw umieścił w internecie swoje zdjęcie z uniesionym w górę kciukiem, zrobione na tle baraku w byłym obozie na Majdanku. Później opublikował drugie - w koszulce z wizerunkiem Hitlera. Na kolejnym - na tle Muzeum Martyrologii Wielkopolan - ma naszywkę SS Totenkopf i napisem "szwadron śmieci". Ukraińcowi postawiono zarzuty propagowania faszystowskiego ustroju państwa.

Pierwszą fotografię mężczyzna wrzucił do sieci w lipcu 2015 roku. - Było to jego zdjęcie z kciukiem uniesionym na tle baraku znajdującego się na terenie obozu w Majdanku. Drugim razem założył koszulkę z wizerunkiem Hitlera na tle mauzoleum muzeum na Majdanku, zdjęcie zamieścił w kwietniu 2016 roku - powiedział polsatnews.pl sierż. sztab. Kamil Karbowniczek z KWP w Lublinie.

 

 

W sieci opublikował również zdjęcia na tle Muzeum Martyrologii Wielkopolan w Poznaniu. - Widać na nich naszywkę SS Totenkopf (dywizja pancerna uznawana za najbardziej fanatyczną spośród dywizji Waffen-SS - red.), z napisem "szwadron śmierci" i z godłem nazistowskiej organizacji Misanthropic Division, która bierze udział w wojnie w Donbasie - dodał Karbowniczek.

 

Ukrywał się przez wiele miesięcy

 

26-latek posługiwał się fałszywym kontem, które wkrótce usunął, dlatego znalezienie zabrało policji trochę czasu. 

 

Ukrainiec został zatrzymany we wtorek na terenie województwa mazowieckiego. - W środę usłyszał trzy zarzuty propagowania faszystowskiego ustroju państwa poprzez umieszczenie na portalu społecznościowym fotografii przedstawiających gesty i symbole faszystowskie - poinformował oficer prasowy.

 

Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Chce poddać się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

 

polsatnews.pl

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie