PO chce złożyć wniosek o odwołanie minister edukacji

Polska
PO chce złożyć wniosek o odwołanie minister edukacji
PAP/Bartłomiej Zborowski

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu PO złoży wniosek o odwołanie minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej - zapowiedział w czwartek w Poznaniu lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Schetyna przewodniczył w czwartek w Poznaniu wyjazdowemu posiedzeniu tzw. Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej, poświęconemu kwestiom dotyczącym edukacji i oświaty.

 - Problemy polskiej szkoły będą się piętrzyć, one nie są rozwiązywane, tylko dokładają się nieudolnością, złą współpracą z samorządem, przerzucaniem na barki samorządów i samorządowców tych najważniejszych decyzji, także też obciążeń finansowych - podkreślił Schetyna.

 

- Polska szkoła nie jest domeną rodziców, wychowawców, nauczycieli, samorządu - tylko polityki i to takiej centralistycznej, którą prezentuje i PiS i minister Zalewska - dodał szef PO.

 

Schetyna, wraz z posłanką PO Urszulą Augustyn (minister edukacji w Gabinecie Cieni PO), zapowiedzieli złożenie na najbliższym posiedzeniu Sejmu wniosku o odwołanie minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej.

 

PAP

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie