Kornel Morawiecki radzi premierowi: zaproś Putina. To nasz polski interes

Polska
Kornel Morawiecki radzi premierowi: zaproś Putina. To nasz polski interes
PAP/EPA/MICHAEL KLIMENTYEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL

"Dobrze by się stało dla Polski, dla naszych interesów, aby nasze władze, pan premier, zaprosili do naszego kraju Władimira Putina. To byłby postęp w relacjach obu państw" - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" marszałek senior, poseł Kornel Morawiecki, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego.

- Jestem za zbliżeniem relacji Polski z Rosją. Dlaczego nie ma spotkania polskich władz z prezydentem Rosji?! To jest konieczne. To jest nasz polski, ale i europejski interes. Powinniśmy dążyć do wielkiej Europy z Rosją - wyjaśnił Kornel Morawiecki. 

 

"Nie widzę groźby ze strony Rosji"

 

Jak dodał, "nie możemy się obrażać na to, że tam w Rosji jest trochę inaczej niż u nas". - Nie możemy mówić, że Rosja nam grozi. Ja takiej groźby nie widzę ze strony Rosji - przekonuje poseł. Zaznacza też, że czeka na pierwszy krok ze strony polskich władz. 

 

 - Dlaczego prezydent USA, czy kanclerz Niemiec mają relacje bezpośrednie z Putinem, a prezydent Polski, polski premier, unikają tych relacji z Putinem lub nie próbują ich nawiązać?! Nie widzę ze strony polskich władz żadnego gestu. To mnie bardzo niepokoi - podsumował. 

 

 

Władimir Putin jako prezydent Rosji przebywał w Polsce dwukrotnie: z oficjalną wizytą 16–17 stycznia 2002 r. oraz w 27–28 stycznia 2005 r. jako gość uroczystości 60. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau.

 

Ostatni raz odwiedził Polskę już jako premier, 1 września 2009 r. podczas obchodów 70-lecia wybuchu II wojny światowej.

 

Super Express

mos/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie