Grupa PZU zwiększyła zysk do 2,4 mld zł

Biznes
Grupa PZU zwiększyła zysk do 2,4 mld zł
en.wikipedia.org/Adrian Grycuk/CC BY SA 3.0

Oznacza to 38 proc. wzrost zysku netto w porównaniu z pierwszym półroczem 2017 r. - W kolejnych kwartałach będziemy realizować cele zawarte w strategii Nowe PZU - zapowiedział prezes PZU Paweł Surówka.

- Jako grupa kapitałowa wypracowaliśmy w pierwszych sześciu miesiącach skonsolidowany zysk netto na poziomie 2,4 mld zł. Oznacza to 38 proc. wzrost w porównaniu z pierwszym półroczem 2017 roku - powiedział cytowany w czwartkowym komunikacie prezes Surówka.

 

Spółka podała, że pierwszej połowie 2018 roku Grupa PZU odnotowała 2,4 proc. wzrost składki przypisanej brutto do 11,9 mld zł w porównaniu do pierwszego półrocza 2017.

 

Jeśli chodzi o sam drugi kwartał br., zysk jednostki dominującej wyniósł 782 mln zł. To wzrost o 55 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2017 r.

 

- Drugi kwartał 2018 roku był rekordowy pod względem sprzedaży. Pozyskaliśmy 6,1 mld zł składki przypisanej brutto, co jest najlepszym osiągnięciem w historii PZU. Również w ujęciu półrocznym uzyskany wynik był rekordowy i wyniósł 11,9 mld zł - przekazał prezes.

 

Jak zapowiedział prezes, "w kolejnych kwartałach będziemy konsekwentnie realizować ambitne cele zawarte w strategii Nowe PZU, rozwijając główne obszary biznesowe: ubezpieczenia, bankowość, inwestycje i usługi w zakresie ochrony zdrowia".

 

- Nasze działania są kluczowe dla budowy długoterminowej wartości Grupy PZU, jak i dla osiągnięcia zysku przypadającego w formie dywidendy dla akcjonariuszy w kolejnych latach. Jeszcze w tym roku wypłacimy 2,5 zł na akcję z zysku za 2017 r, co oznacza wzrost o 78,6 proc. w porównaniu do poprzedniego roku - powiedział Surówka.

 

PAP

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie