Ponad 420 tys. zł w pół roku. Tyle zarabia w PZU Sadurska, b. szefowa kancelarii prezydenta Dudy

Biznes
Ponad 420 tys. zł w pół roku. Tyle zarabia w PZU Sadurska, b. szefowa kancelarii prezydenta Dudy
Polsat News

Małgorzata Sadurska jako członek zarządu PZU zarabia miesięcznie niemal 65 tys. zł - wynika ze sprawozdania finansowego za miniony rok, które opublikowała na swojej stronie internetowej Grupa PZU S.A. W czerwcu 2017 r. Sadurska przestała być szefową kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy, i została powołana do zarządu PZU.

- Transfer do PZU przyniósł jej mniej więcej aż czterokrotną podwyżkę - zauważa RMF24.pl

 

Pochodząca z Puław Sadurska do 12 czerwca 2017 r. była szefową kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Gdy złożyła rezygnację jeszcze w tym samym miesiącu powołano ją do zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń i PZU Życie. Zastąpiła swojego partyjnego kolegę z PiS byłego posła Andrzeja Jaworskiego, który 29 maja ubiegłego roku złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PZU.

 

W czwartek spółka PZU S.A. na swojej stronie internetowej opublikowała Roczny raport PZU SA oraz skonsolidowany raport roczny Grupy Kapitałowej PZU SA za 2017 rok.

 

Z danych wynika, że wynagrodzenie Sadurskiej w ubiegłym roku wyniosło 421 tys. zł (nie przyznano jej premii ani nagrody specjalnej). To oznacza, że miesięczna pensja byłej szefowej kancelarii prezydenta Dudy wynosi ok. 64 769 zł. 

 

 

W dokumencie jest też informacja o tym, że Sadurska dostała "świadczenia niepieniężne" o szacunkowej wartości 15 tys. złotych.

 

Urodzona w 1975 r. Sadurska z list PiS bez powodzenia kandydowała w 2004 r. i 2014 do Parlamentu Europejskiego, W 2007 r. premier Jarosław Kaczyński powołał ją w skład Rady Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych; została przewodniczącą rady.

 

Weszła do Sejmu  z list PiS w 2005, 2007 i 2011 roku. W sierpniu 2015 prezydent Duda powołał ją na stanowisko szefa swojej kancelarii, w związku z czym wygasł jej mandat poselski.  Dwa lata później, w czerwcu 2017, złożyła rezygnację i została powołana w skład zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń i PZU Życie.

 

Na wynagrodzenia dla zarządu PZU przeznaczono w ubiegłym roku prawie 7 mln zł, w tym na premie i nagrody specjalne ponad 2 mln zł.  W 2016 roku była to kwota w podobnej wysokości, ale wówczas nie przyznano premii i nagród.  

 

rmf24.pl, polsatnews.pl

mic/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie