Śmiertelny wypadek w Ostrowcu Świętokrzyskim. 86-latek został potrącony na przejściu dla pieszych

Polska
Śmiertelny wypadek w Ostrowcu Świętokrzyskim. 86-latek został potrącony na przejściu dla pieszych
Polsat News

Nie żyje 86-latek, który w środę został potrącony na przejściu dla pieszych w Ostrowcu Świętokrzyskim; badanie narkotestem wykazało, że 31-letni kierowca był pod wpływem środków odurzających - poinformował Sylwester Kaniewski z ostrowieckiej policji.

Do zdarzenia doszło przed godz. 7 na ulicy 11 listopada.

 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-latek kierujący samochodem osobowym marki Honda, który jechał w kierunku ulicy Jana Pawła II, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych prawidłowo przechodzącego przez jezdnię 86-latka - przekazał Kaniewski. Dodał, że senior został przewieziony do szpitala, jednak na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

 

- Policjanci ustalili, że w momencie zdarzenia kierowca Hondy był trzeźwy, jednak badanie narkotestem wykazało, że prawdopodobnie znajdował się pod wpływem środków odurzających - powiedział Kaniewski.

 

31-latek został przewieziony na pobranie krwi. - Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, jeżeli potwierdzi się, że w momencie zdarzenia był pod wpływem środków odurzających, grozić mu może do 12 lat więzienia - dodał Kaniewski.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie