Małgorzata Belska zawieszona w prawach członka PiS

Polska
Małgorzata Belska zawieszona w prawach członka PiS
Wikimedia / Attribution-Share Alike 3.0

Decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, Małgorzata Belska została zawieszona w prawach członka PiS - poinformował na twitterze przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

W miniony czwartek Małgorzata Belska zarejestrowała swój komitet wyborczy i będzie się ubiegała o fotel prezydenta Nowego Sącza. PiS poparł jednak w zbliżających się wyborach kandydaturę Iwony Mularczyk.

 

 

Belska, która pełniła funkcję sekretarza miejskich struktur PiS w Nowym Sączu, jest już siódmym kandydatem na prezydenta Nowego Sącza.

 

W najbliższych wyborach zmierzy się z popieraną przez PiS Iwoną Mularczyk, żoną posła Arkadiusza Mularczyka. Swoją kandydaturę zgłosił także popierany przez obecnego prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, Krzysztof Głuc.

 

Z ramienia Platformy Obywatelskiej w wyborach o fotel prezydenta Nowego Sącza startuje Leszek Zegzda. Kandydują także Rafał Skąpski z SLD, Ludomir Handzel reprezentujący Koalicję Nowosądecką i zastępca prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

 

Kandydaturę Iwony Mularczyk zarekomendowała w miniony piątek wicepremier Beata Szydło. Jak przekonywała, Nowy Sącz "zasługuje na dobrą gospodynię, na to, by w kolejnych latach mieć szansę rozwoju". Kandydatka PiS przedstawiła wtedy swój program zakładający m.in. inwestycje w obiekty sportowe oraz rozwój miejskich żłobków i przedszkoli.

 

 

PAP

las/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie