Komitet Polityczny PiS zatwierdził listę kandydatów na prezydentów dużych miast

Polska
Komitet Polityczny PiS zatwierdził listę kandydatów na prezydentów dużych miast
PAP/Paweł Supernak

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zatwierdził listę kandydatów na prezydentów dużych miast - poinformował w czwartek wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki. O decyzji komitetu Terlecki poinformował na Twitterze. Na godz. 13 w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie zaplanowano oświadczenie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

 

W spotkaniu uczestniczą prezes PiS, premier Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, a także m.in. wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, wicemarszałkowie Sejmu: szef klubu PiS Ryszard Terlecki i rzeczniczka ugrupowania Beata Mazurek, a także rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska i szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

 

W ubiegły czwartek odbyło się spotkanie Zjednoczonej Prawicy, na którym liderzy PiS, Solidarnej Polski oraz Porozumienia omawiali kandydatury na prezydentów największych miast, tematem rozmowy - jak wynikało z informacji uzyskanych przez PAP - miał być także kształt list do sejmików województw.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie