Szczerski: wizy dla Polaków to problem dla USA

Polska
Szczerski: wizy dla Polaków to problem dla USA
Polsat News

- Kwestia wiz dla Polaków to problem dla USA; USA tracą na tym, że Polacy nie mogą swobodnie przyjeżdżać do tego kraju ze swoimi świetnymi pomysłami, kapitałem i zdolnościami - ocenił we wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Biały Dom poinformował we wtorek, że prezydent USA Donald Trump wraz z pierwszą damą Melanią przyjmą 18 września w Waszyngtonie prezydenta Andrzeja Dudę z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą; będzie to pierwsza oficjalna wizyta prezydenta Dudy w Białym Domu.


Krzysztof Szczerski był pytany w TVP Info, czy podczas spotkania prezydentów zostanie poruszony temat zniesienia wiz dla Polaków. - To zależy od dynamiki spotkania - ocenił minister.

 

- Pan prezydent podkreślał to od dłuższego czasu, że dzisiaj kwestie wiz dla Polaków to jest problem tak naprawdę dla Ameryki, a nie dla Polski. Dlatego, że Ameryka traci na tym, że Polacy nie mogą tam swobodnie przyjeżdżać ze swoimi świetnymi pomysłami, ze swoim kapitałem, ze swoimi zdolnościami. Tak naprawdę to Ameryka ma dzisiaj problem z tym, że nie otwiera szeroko drzwi dla Polaków - podkreślił Szczerski.

 

- Myślę, że któregoś dnia, ktoś o tak dobrym zmyśle biznesowym, jak prezydent Trump, na pewno też w tej sprawie przedsięweźmie kolejne kroki - dodał prezydencki minister.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie