Rafał Trzaskowski proponuje połączenie stacji metra Centrum ze stacją Dworzec Śródmieście

Polska
Rafał Trzaskowski proponuje połączenie stacji metra Centrum ze stacją Dworzec Śródmieście
PAP/Jacek Turczyk

Połączenie stacji metra Centrum ze stacją Dworzec Śródmieście - to jedna z propozycji wyborczych kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Polityk chce też w Śródmieściu budować parkingi podziemne i wprowadzić więcej zieleni.

Podczas wtorkowego spotkania z mieszkańcami Śródmieścia Trzaskowski był pytany o plany dotyczące Placu Defilad.

 

- To miejsce po wielu latach wreszcie się zmieni. Wiemy, ile to trwało, z różnych względów, również, jeżeli chodzi o problemy własnościowe, jeżeli chodzi o bardzo skomplikowaną sytuacją związaną z budowaniem budynków nad metrem. Za długo to trwało, wreszcie problem zostaje rozwiązany, zacznie się budowa - zadeklarował polityk. Jak podkreślił, chce, by Plac Defilad stał się zieloną przestrzenią miejską; na Placu wybudowane zostaną także Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Teatr Rozmaitości.

 

Kandydat PO i Nowoczesnej chce także, by stacja metra Centrum została połączona ze stacją Dworzec Śródmieście. - Ta inwestycja kosztuje 56 mln zł, mamy to dokładnie wyliczone. Ważne, żeby tworzyć takie centra przesiadkowe w centrum Warszawy - dodał.

 

Trzaskowski został też zapytany, jak będzie wyglądała jego polityka wobec squatersów. - Przede wszystkim trzeba negocjować - ocenił poseł PO. - Z jednej strony mamy poszanowanie własności, z drugiej strony mamy ludzi w bardzo trudnej sytuacji. Trzeba tutaj znaleźć odpowiednie rozwiązanie i połączyć z jednej strony otwartość na dyskusję, a tam gdzie trzeba - stanowczość - powiedział polityk.

 

Zieleń, parkingi, polityka lokalowa

 

Na pytanie, jak chce walczyć z nocnymi wyścigami samochodów i motocykli, powiedział, że w tej sprawie potrzebna jest jak najszybsza interwencja policji. - Tutaj nie potrzeba specjalnej brygady, która ten problem będzie rozwiązywać. Przypominam, że miasto stołeczne współpracuje z policją, wspieramy policję, organizujemy dodatkowe patrole, za które płaci miasto, kupujemy policjantom sprzęt - podkreślił Trzaskowski.

 

Trzaskowski przypomniał na spotkaniu także swój program wyborczy dla Śródmieścia. Znalazły się w nim trzy postulaty: budowy parkingów podziemnych, zmiany polityki lokalowej w dzielnicy oraz więcej zieleni.

 

Kandydat na prezydenta Warszawy chciałby zmienić politykę lokalową w Śródmieściu tak, by była bardziej przyjazna rzemieślnikom i restauratorom. Ponadto chce, by w Śródmieściu powstały nowe skwery, a istniejące zostały zrewitalizowane. Z kolei budowa nowych parkingów - jak mówił - ma służyć "ucywilizowaniu" parkowania w Śródmieściu.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie