Trzaskowski: przyklejanie szyby taśmą urosło do jakiejś opowieści

Polska

- Kamerzysta potrącił szybę, zabezpieczoną taśmą, dlatego, że pani nie miała czasu jej naprawić. Dlatego przykleiłem taśmę, mówiąc wyraźnie do kamer, że to trzeba inaczej robić - powiedział w "Wydarzenia i Opinie" Rafał Trzaskowski, kandydat PO i .N na prezydenta Warszawy. Jego wizyta w prywatnym mieszkaniu na Ursynowie była szeroko komentowana właśnie z powodu zabezpieczania szyby taśmą klejącą.

Nagranie z wizyty w mieszaniu podbiło media społecznościowe. Na filmie widać jak Trzaskowski przykleja taśmą klejącą ruszającą się szybę w drzwiach, co zabezpiecza ją, ale tylko na kilka sekund. 

 

- To  zdarzenie urasta do jakiejś opowieści, zamiast opowiadać o tym, o czym ta pani opowiadała, czyli o problemach Warszawy. Natomiast myśmy dzisiaj naprawili szybę. Tak działają media społecznościowe: taka opowieść się dobrze sprzedaje, mimo że od samego początku wiadomo było, że nikt nie naprawia szyby taśmą - mówił Trzaskowski. 

 

Bielan: Prezydent nie negocjuje kupna australijskich fregat

 

Gościem "Wydarzeń i Opinii" był również Adam Bielan, wicemarszałek Senatu. - Jestem przekonany, że w czasie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Australii zapadały jakieś ustalenia dotyczące ewentualnej umowy ws. fregat, ale ostateczna decyzja zapadnie tutaj w Warszawie i będzie podjęta przez rząd - stwierdził polityk Prawa i Sprawiedliwości.

 

Bielan zaznaczył w Polsat News, że to nie prezydent negocjuje tego typu umowy. - To jest jednak domena rządu, ostatnie słowo zawsze należy do pana premiera - powiedział. Jak dodał, "nie wyklucza", że w przyszłości dojdzie do podpisania takiej umowy, natomiast rozumie, że premier musi mieć "absolutne przekonanie", że jest ona korzystna dla Polski.

 

Dopytywany, czy Kancelaria Prezydenta popełniła błąd, wysyłając wyraźne sygnały co do tego, jakiej sprawy dotyczyć będzie wizyta w Australii, Bielan odparł, że jego zdaniem "te rozmowy na temat zakupu fregat toczyły się w Australii".

 

- Pamiętajmy, że panu prezydentowi towarzyszył minister obrony narodowej pan Mariusz Błaszczak i jestem przekonany, że podczas tej wizyty kolejne jakieś ustalenia dotyczące - ewentualnie - umowy zapadały, natomiast ostateczna decyzja zapadnie tutaj w Warszawie i będzie podjęta na Radzie Ministrów - powiedział Bielan.

 

Prezydent przebywa obecnie z wizytą w Nowej Zelandii; wcześniej odwiedził Australię, gdzie towarzyszył mu m.in. minister obrony narodowej. Szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch mówił na początku sierpnia, że jednym z "kluczowych wymiarów" tej wizyty będą sprawy związane z bezpieczeństwem, w tym rozmowy w sprawie zakupu przez Polskę fregat rakietowych typu Adelaide.

 

W miniony piątek w mediach pojawiły się informacje, że Polska może nie zakupić australijskich fregat. Prezydent Duda, pytany o ewentualny zakup fregat, powiedział we wtorek w Sydney, że były i nadal są prowadzone rozmowy na ten temat.

 

Adelaide to zmodyfikowane do potrzeb Australii zaprojektowane w USA fregaty klasy Oliver Hazard Perry. Fregaty zostały zmodernizowane przed 10 laty, otrzymując m.in. nowy system obrony przeciwlotniczej.

 

Więcej odcinków programu dostępnych jest tutaj.

 

PAP, polsatnews.pl

ml/jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie