Polak zagra Polańskiego w najnowszym filmie Tarantino

Kultura
Polak zagra Polańskiego w najnowszym filmie Tarantino
Polsat

Rafał Zawierucha, aktor Teatru Współczesnego w Warszawie, wystąpi w "Once Upon a Time in Hollywood", najnowszym filmie Quentina Tarantino. Wcieli się w rolę młodego Romana Polańskiego. Najnowszy film reżysera "Pulp Fiction" inspirowany jest morderstwem żony Polańskiego, Sharon Tate przez sektę Charlesa Mansona. Główne role zagrają w nim m.in. Leonardo DiCaprio i Brad Pitt.

"Jestem bardzo dumny! Rola Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino Once Upon a Time in Hollywood" to wielka sprawa. I dziś mogę o tym wreszcie głośno powiedzieć" - napisał na Facebooku Maciej Gajewski, szef agencji Studio Gama reprezentującej aktora. 

 

 

Zawierucha jest członkiem zespołu Teatru Dramatycznego od 2013 roku, gdzie grał m.in. w "Hamlecie". Występował też w filmach. Zagościł na planie takich produkcji jak: "Bogowie", "Jack Strong" czy "Miasto 44". Można go było też zobaczyć w serialach emitowanych na antenie Polsatu - "Hotelu 52", "Pierwszej Miłości", czy "Przyjaciółkach".

 

Film o Hollywood końca lat sześćdziesiątych

 

"Once Upon a Time in Hollywood" ma opowiadać historię byłej gwiazdy serialu westernowego Ricka Daltona (Leonardo DiCaprio) i jego dublera Cliffa Bootha (Brad Pitt). Jeden z wątków ma dotyczyć morderstwa dokonanego przez Charlesa Mansona w willi Romana Polańskiego (Pitt i DiCaprio mają być w filmie jego sąsiadami). Zginęła w nim m.in. ciężarna żona Polańskiego, Sharon Tate (w tej roli Margot Robbie, znana m.in. z "Wilka z Wall Street" i "Legionu Samobójców"). Twórcy filmu nie poinformowali jeszcze, kto miałby grać Mansona.

 

W filmie występują też: Al Pacino ("Ojciec Chrzestny", "Zapach Kobiety"), Burt Reynolds ("Mistrz kierownicy ucieka"), Damian Lewis ("Homeland"), Dakota Fanning ("Zmierzch"), Lena Dunham ("Dziewczyny"), Kurt Russell ("Ucieczka z Nowego Jorku"), Tim Roth ("Wściekłe Psy"), Michael Madsen ("Pulp Fiction"), James Mardsen ("X-Men").

 

Głośne morderstwo

 

Charles Manson w 1967 roku założył sektę Rodzina, której członkowie nocą z 8 na 9 sierpnia 1969 roku włamali się do domu wynajmowanego przez Romana Polańskiego i zabiła przebywającą w nim jego żonę Sharon Tate oraz jej troje gości. 

 

polsatnews.pl

jm/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie