Dwóch żołnierzy zginęło w Donbasie w wyniku wybuchu miny

Świat
Dwóch żołnierzy zginęło w Donbasie w wyniku wybuchu miny
Reuters

Dwóch ukraińskich żołnierzy zginęło w niedzielę w wyniku wybuchu miny na linii rozgraniczenia w konflikcie z prorosyjskimi separatystami w Donbasie na wschodzie kraju - poinformowały w poniedziałek siły zbrojne Ukrainy.

"Okupanci 23 razy otwierali ogień po pozycjach naszych wojsk, używając m.in. zakazanego ciężkiego uzbrojenia" - przekazał sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku. W następstwie ostrzałów rannych zostało czterech żołnierzy. Eksplozje min raniły pięciu kolejnych.

 

Walki trwały na linii rozgraniczenia w obwodzie ługańskim i donieckim, w rejonie miejscowości: Krymske, Nowotoszkowske, Trojicke, Jużne, Nowotrojicke, Hnutowo, Wodiane i Szyrokine.

 

Według strony ukraińskiej po stronie przeciwnika jest trzech zabitych i siedmiu rannych.

 

Zawieszenie broni na czas rozpoczęcia roku szkolnego

 

W ubiegłym tygodniu trójstronna grupa kontaktowa w sprawie konfliktu w Donbasie porozumiała się co do rozejmu na czas rozpoczęcia roku szkolnego. Zawieszenie broni ma obowiązywać od 29 sierpnia. Grupa składa się z reprezentantów Ukrainy, Rosji i Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) i obraduje w stolicy Białorusi, Mińsku. W jej pracach uczestniczą także wysłannicy separatystów prorosyjskich, kontrolujących część obwodu donieckiego i ługańskiego.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie