Uderzył w dwa auta i poważnie je uszkodził. 73-latek miał ponad 0,5 promila

Moto
Uderzył w dwa auta i poważnie je uszkodził. 73-latek miał ponad 0,5 promila
dolnoslaska.policja.gov.pl

Nietrzeźwy wałbrzyszanin spowodował wypadek na ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju (woj. dolnośląskie). 73-letni mężczyzna, jadąc prawym pasem ruchu w kierunku ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu, podczas wyprzedzania innego pojazdu uderzył w dwa samochody będące na lewym pasie. Mężczyzna kierował pod wpływem alkoholu.

W środę 22 sierpnia około godziny 18:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej w Szczawnie-Zdroju. Wskutek wypadku trzy pojazdy zostały poważnie uszkodzone.

 

Policjanci odebrali 73-latkowi prawo jazdy

 

Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia ustalili, że 73-letni kierujący chciał wyprzedzić jadący przed nim samochód, dlatego też próbował zjechać na lewy pas ruchu. Na zauważył jednak, że na nim znajdowały się już inne pojazdy. Na szczęście w zderzeniu nikt nie ucierpiał.

  

Policjanci wyczuli od sprawcy kolizji woń alkoholu. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Miał 0,58 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi odebrali wałbrzyszaninowi prawo jazdy.

 

dolnoslaska.policja.gov.pl

 

Za popełnione przestępstwo oraz wykroczenia 73-latka czeka długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Mężczyzna może także trafić do więzienia na 2 lata.

 

polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie