Zderzenie trzech aut i ciężarówki koło Olsztyna. Cztery osoby ciężko ranne

Polska
Zderzenie trzech aut i ciężarówki koło Olsztyna. Cztery osoby ciężko ranne
KM PSP Olsztyn

Cztery osoby zostały ciężko ranne w wypadku, do którego doszło w piątek na drodze krajowej nr 16 między Nowym Marcinkowem a Biskupcem (woj. warmińsko-mazurskie). W wypadku uczestniczyły trzy samochody osobowe i ciężarowy.

Jak poinformował oficer prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk, prawdopodobną przyczyną wypadku było nieprawidłowe wyprzedzanie.

 

 

Według policji kobieta kierująca jednym z aut osobowych nie upewniła się, czy może bezpiecznie wyprzedzać. Kiedy zorientowała się, że nie zdąży dokończyć manewru, postanowiła wrócić na swój pas ruchu i otarła się o wyprzedzaną ciężarówkę przez co straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z dwoma samochodami osobowymi.

 

 

Autami uczestniczącymi w karambolu podróżowało łącznie siedem osób. Cztery z nich zostały ciężko ranne. Przy transporcie poszkodowanych do szpitala wykorzystano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Do czasu usunięcia rozbitych aut droga nr 16 jest na tym odcinku zablokowana. Policja zorganizowała objazdy: kierowcy jadący z Olsztyna są kierowani przez Kromerowo, a jadący z Biskupca - przez Rzeck. W ocenie policji trasa powinna zostać odblokowana po godzinie 12.

 

PAP

dk/ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!