Autobus zderzył się z samochodem w Bułgarii. 16 osób nie żyje

Świat
Autobus zderzył się z samochodem w Bułgarii. 16 osób nie żyje
PAP/EPA/BULGARIAN MINISTRY OF INTERIOR PRESS OFFICE HANDOUT
Zdjęcie ilustracyjne

Do 16 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wypadku autokaru i samochodu osobowego w okolicach miasta Swoge, około 30 km na północ od stolicy Bułgarii, Sofii - poinformował bułgarski minister spraw wewnętrznych Walentin Radew.

Według wstępnych danych policji drogowej autobus zderzył się z samochodem, po czym przewrócił się i stoczył w głęboką przepaść - podała komercyjna stacja telewizyjna BTV. Telewizja Nowa przekazała z kolei, że zanim się przewrócił, autobus jechał zygzakiem i uderzył w cztery auta.

 

Na miejsce wypadku przyjechało 20 karetek pogotowia, które odwoziły rannych do sofijskich szpitali, oraz kilka karetek z pobliskich miast. 

 

 

 

 

Jak oświadczył Radew, 13 osób zginęło od razu na miejscu, trzy zmarły nieco później w wyniku urazów odniesionych w wypadku. 26 osób jest rannych, w tym trzy ciężko.

 

Dwa inne wypadki

 

Uczestniczący w wypadku autobus był duży i mógł pomieścić co najmniej 50 pasażerów. Według wstępnych ustaleń wiózł uczestników wycieczki do pobliskiego klasztoru. Wszyscy pasażerowie to obywatele bułgarscy.

 

W sobotę w Bułgarii doszło też do dwóch innych wypadków. W okolicach miasta Welingrad, na południowym zachodzie kraju, na skutek zderzenia dwóch samochodów osobowych rannych zostało siedem osób, w tym dwie ciężko, z kolei na drodze między Warną i Burgas, we wschodniej części kraju, spłonął autobus. Kierowca zdążył ewakuować wszystkich podróżnych z pojazdu, nikt nie ucierpiał.

 

PAP, BNT

mr/zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie