Rosyjscy żołnierze nie będą jeść Snickersów. Zastąpi je batonik ze znakiem Armii Rosji

Biznes
Rosyjscy żołnierze nie będą jeść Snickersów. Zastąpi je batonik ze znakiem Armii Rosji
Scott Ehardt/Wikimedia Commons/domena publiczna

Rosyjska firma Wojentorg, która jest dostawcą usług dla ministerstwa obrony poinformowała o wprowadzeniu na rynek krajowego batonika, który ma zastąpić żołnierzom Snickersa, czyli produkt amerykański. Batonik będzie dostępny w automatach z żywnością.

Orzechowy batonik waży 40 gramów, ale kalorii jest w nim mniej, niż w amerykańskim odpowiedniku - zapewniła firma Wojentorg. Żołnierze będą mogli w automatach kupić ten produkt za 30 rubli (ok. 1,6 zł).

 

- Kiedy nasz żołnierz podchodzi do automatu z żywnością, to słuszniej będzie, jeśli znajdzie się tam towar producenta rosyjskiego, a nie czekolada amerykańska - powiedział dyrektor Wojentorg Władimir Pawłow. Jednocześnie przyznał, że ważne jest, by taki rodzimy produkt nie ustępował jakością produkcji "made in USA". Pawłow powiedział, że skosztował nowego batonika i "obiektywnie mu się spodobał".

 

Rosyjska Coca-Cola

 

Batonik będzie oznaczony znakiem firmowym Armia Rosji. Pod tą marką sprzedawane są w handlu np. kolekcje odzieży. Wojentorg to firma należąca niemal w całości do spółki Garnizon, której właścicielem ze 100 proc. akcji, jest ministerstwo obrony Rosji. Dla resortu obrony Wojentorg świadczy usługi pralnicze, organizuje żywienie zbiorowe, dostarcza wyposażenie materialne.

 

W marcu br. Wojentorg zapowiadał stworzenie alternatywy dla Coca-Coli, również jako produktu dla żołnierzy.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie