Jaki: mógłbym zaproponować Jakubiakowi funkcję wiceprezydenta stolicy

Polska

- Z szacunkiem podchodzę do Marka Jakubiaka - powiedział w czwartek kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki, odnosząc się do ogłoszonej tego dnia kandydatury Kukiz'15 na prezydenta stolicy. Jaki dodał, że jeśli wygrałby wybory w Warszawie, mógłby Jakubiakowi zaproponować funkcję wiceprezydenta ds. gospodarczych.

Lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz poinformował w czwartek, że Marek Jakubiak będzie kandydatem ruchu w jesiennych wyborach na prezydenta Warszawy.

 

- Z szacunkiem podchodzę do pana posła Jakubiaka, gdyby chciał, spokojnie mógłbym mu zaproponować funkcję wiceprezydenta do spraw gospodarczych" - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej Patryk Jaki.

 

Jak podkreślił kandydat Zjednoczonej Prawicy, przed pierwszą turą wyborów w Warszawie najważniejsze jest "by nie rozdrabniać głosów", bo to - według niego - działa na korzyść kandydata PO i Nowoczesnej Rafała Trzaskowskiego.

 

- To może spowodować, że Trzaskowski wygra w pierwszej turze i Warszawą będzie rządziła ta sama ekipa, która rządzi od 12 lat, w tym mafia reprywatyzacyjna, deweloperzy - oświadczył.

 

PAP

las/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie