Chciał dać 100 dolarów łapówki pogranicznikowi. Stracił wizę i 1900 zł

Polska
Chciał dać 100 dolarów łapówki pogranicznikowi. Stracił wizę i 1900 zł
Podlaski Oddział Straży Granicznej

Białorusin, który próbował wjechać samochodem do Polski przez drogowe przejście graniczne w Kuźnicy (Podlaskie) wybrał pas "nic do oclenia". Gdy straż graniczna uznała, że pojazd trzeba przeszukać, próbował wręczyć jednemu z pograniczników 100 dolarów. Do Polski już nie wjechał.

Niechęć mężczyzny do poddania się kontroli w trakcie przekraczania granicy stała się jasna, gdy funkcjonariusze straży granicznej przeszukali samochód Białorusina.

 

Okazało się, że posiadał on niedozwoloną ilość wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W aucie znaleziono nielegalne papierosy o wartości 18 tys. zł.

 

Cofnięto mu wizę i odmówiono wjazdu do Polski


W celu uniknięcia kary 55-letni Białorusin zaproponował, by funkcjonariusze straży granicznej odstąpili od prowadzenia dalszych czynności służbowych, w zamian oferował 100 dolarów.


Mężczyzna został zatrzymany i otrzymał zarzuty za próbę wręczenia korzyści majątkowej. Na polecenie prokuratora zabezpieczono kwotę 1900 zł na poczet przyszłej kary. Ponadto cofnięto mu wizę i odmówiono wjazdu na terytorium Polski.

 

polsatnews.pl

grz/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie