Były premier Włoch zagrał w filmie. Wcielił się w rolę prezentera

Świat
Były premier Włoch zagrał w filmie. Wcielił się w rolę prezentera
Flickr/Francesco Pierantoni/CC BY 2.0

Były premier Włoch Matteo Renzi wcielił się w rolę prezentera-przewodnika w filmie dokumentalnym o jego rodzinnym mieście, Florencji. Trwają tam zdjęcia do kilkuodcinkowej włoskiej produkcji. Nie wiadomo jeszcze, kto ją wyemituje.

Turyści zwiedzający w tych dniach place i zabytki Florencji mogą spotkać byłego szefa rządu, obecnie senatora opozycyjnej centrolewicy na planie filmowym. Stojąc przed kamerą, nie udziela wywiadu, ale występuje jako prezenter opowiadający o swym mieście, którego burmistrzem był w latach 2009-2014, zanim rozpoczął polityczną karierę w Rzymie.

 

Zdjęcia do dokumentu rozpoczęto od Piazza Santa Croce i Mostu Złotników. Następnie ekipa przeniesie się na plac przed katedrą, do Galerii Uffizi, Palazzo Vecchio i innych miejsc odwiedzanych w szczycie sezonu letniego przez tysiące turystów.

 

Chcą wykorzystać fascynację Florencją

 

Na kilka dni przed rozpoczęciem zdjęć fiaskiem zakończyły się rozmowy między producentem dokumentalnego serialu Lucio Prestą a komercyjną telewizją Mediaset byłego premiera Silvio Berlusconiego. Jego koncern postanowił, że nie wyemituje filmu z Renzim w roli cicerone.

 

Prasa zauważa, że decyzja ta nie zatrzymała prac, bo filmowcy nie myślą wyłącznie o włoskiej widowni i chcą zaproponować dokument na rynku międzynarodowym, przede wszystkim największym na świecie platformom internetowym. Producenci chcą wykorzystać zarówno fascynację Florencją wśród mieszkańców USA i Azji, jak i popularność Renziego, zapraszanego jako mówca na konferencje i odczyty w różnych krajach.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie