1 przewoźnik, 3 kierowców, 6 kart. Mimo nakładanych kar, dalej łamie prawo

Moto
1 przewoźnik, 3 kierowców, 6 kart. Mimo nakładanych kar, dalej łamie prawo
GITD

Dwiema kartami kierowcy posługiwał się kierujący ciężarówką zatrzymany do kontroli przez inspektorów transportu drogowego. Mężczyzna dostał mandat, a przewoźnika czeka postępowanie zagrożone karą grzywny. Kolejne dla tego przedsiębiorcy. W maju wszczęto wobec niego postępowania administracyjne zagrożone karą 8 tys. zł za zatrudnienie pracowników… posługujących się cudzymi kartami kierowcy.

Inspektorzy transportu drogowego z Gniezna ukarali mandatem w kwocie 2 tys. zł szofera, który posługiwał się dwiema kartami kierowcy. Mężczyzna dostał też mandat (500 złotych) za nieprzestrzeganie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach. Poruszał się po drodze w sobotę przed godz. 14:00.


Z kolei wobec przewoźnika, który zatrudnia kierowcę wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 3 tys. zł. Jak się okazuje, to kolejne postępowanie wszczęte wobec tego przedsiębiorcy w ostatnim czasie.

 

Kierowcy dostają mandaty, przewoźnik płaci grzywny

 

Pod koniec maja inspektorzy ITD skontrolowali dwóch kierowców zatrudnionych u tego samego przewoźnika. Zarówno jeden, jak i drugi łamali prawo, posługując się nie tylko swoimi, ale też i cudzymi kartami kierowcy. Wówczas każdy z kierujących dostał po 2 tys. zł mandatu, a wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karą prawie 8 tys. zł.


Posługiwanie się kilkoma kartami kierowcy, czyli naruszanie czasu pracy może być niebezpieczne dla szofera, który nie odpoczywa i może być przemęczony. Natomiast przewoźnicy, których kierowcy jeżdżą nie tylko na swojej, ale i cudzych kartach, stanowią nieuczciwą konkurencję na rynku transportowym.

 


polsatnews.pl

grz/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie