"Proszę poczekać aż umrę". Miller do Morawieckiego, który twierdzi, że negocjował wejście do UE

Polska

"Nic Pan nie negocjował. Proszę choć poczekać do czasu, kiedy umrę" – napisał na Twitterze były premier Leszek Miller, komentując słowa Mateusza Morawieckiego. Obecny szef rządu powiedział w Sandomierzu, że 20 lat temu sam negocjował przystąpienie Polski do Unii Europejskiej. Do słów Morawieckiego odnieśli się też m.in. Leszek Balcerowicz i Roman Giertych.

Premier Mateusz Morawiecki w niedzielę uczestniczył w spotkaniu wyborczym w Sandomierzu. Odniósł się m.in. do stosunków Polski z Unią Europejską i zapewniał, że jego partia potrafi negocjować ze Wspólnotą. Jako argument, premier podał swój udział w negocjacjach akcesyjnych.

 

- Szanowni państwo, ja sam negocjowałem przystąpienie do Unii Europejskiej 20 lat temu i doskonale wiem, jak w UE negocjuje się najlepsze transakcje – stwierdził Morawiecki. 

 

Informacja, że premier uczestniczył w negocjacjach, znalazła się w oficjalnym biogramie Mateusza Morawieckiego na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

 

"Z kim negocjował Morawiecki i co?"

 

Na słowa premiera ostro zareagował Leszek Miller, który jako szef rządu SLD podpisał w 2003 roku traktat akcesyjny. "Nic Pan nie negocjował. Proszę choć poczekać do czasu, kiedy umrę" - skomentował były premier. 

 

 

"Z kim negocjował Morawiecki i co?" – pytał zaś na Twitterze Leszek Balcerowicz, były szef NBP.

 

 

Z kolei do wypowiedzi Millera odniósł się adwokat Roman Giertych, były wicepremier w koalicyjnym rządzie PiS-Samoobrona-LPR.

 

"Premierze wstyd! Czyli gdy prosił mnie Pan o organizowanie zadym w Sejmie przeciwko warunkom traktatu, bo miało to pomóc w negocjacjach, to przychodził pan od Morawieckiego? I nic Pan o tym nie wspomniał? Mitoman!"  - stwierdził były wicepremier. 

 

polsatnews.pl, Polsat News

mos/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie