Wspólnota postawiła blokady, a spółdzielnia słupki. Na parking nie wjedzie żadne auto

Polska

Z powodu konfliktu wspólnoty mieszkaniowej ze spółdzielnią żaden samochód nie może wjechać na parking przy ulicy Organowej w Lublinie. Wspólnota oznaczyła miejsca do parkowania blokadami na kłódkę, a spółdzielnia ustawiła słupki naprzeciwko nich. Na sporny teren mogą wjechać tylko rowery i motocykle.

Konflikt między Wspólnotą Mieszkaniową Organowa 2 a Spółdzielnią Mieszkaniową "Rudnik" w Lublinie trwa od lat, a teraz się zaostrzył.

 

Powodem jest spór o miejsca parkingowe przy ulicy Organowej. Według mieszkańców bloku nr 2 o miejsce do zaparkowania jest tam bardzo trudno, bo stoją tam pojazdy rodzin pacjentów szpitala dziecięcego i pracowników pobliskich biurowców.

 

Prezes spółdzielni: droga dojazdowa należy do nas

 

Dlatego wspólnota mieszkaniowa zdecydowała, żeby na miejscach ustawić blokady parkingowe z kłódką. Na ten ruch zareagował prezes SM "Rudnik", który tłumaczy, że blokady stoją na działce wspólnoty, ale droga dojazdowa należy do spółdzielni.

 

- Gdyby zarząd Wspólnoty do nas przyszedł, na pewno byśmy doszli do porozumienia - mówi prezes Andrzej Borawski "Dziennikowi Wschodniemu".

 

Twierdzi, że wspólnota "prowadzi partyzantkę".

 

 

Polsat News, "Dziennik Wschodni", polsatnews.pl

mta/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie