Drogowy absurd w Warszawie. Kierowcy zablokowali naprawę ulicy, więc nawierzchnię położono obok

Polska

Nieprawidłowo zaparkowane samochody utrudniały drogowcom wymianę nawierzchni na jednej z ulic na warszawskiej Woli. Ponieważ nie można ich było odholować, robotnicy położyli nową nawierzchnię omijając pojazdy. Prace mają zostać dokończone w najbliższych dniach.

Prace na ulicy Jana Kazimierza na Warszawskiej Woli rozpoczęły się w piątek wieczorem. "W kilku miejscach jezdnia była tak uszkodzona, że wymagała podjęcia natychmiastowych działań naprawczych" - informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

 

W trakcie robót teren był objęty zakazem ruchu (znak "B-1").

 

Policja wlepiła mandaty

 

Niestety, w sobotę wieczorem, w trakcie prowadzonych prac, pomimo widocznego oznakowania o wyłączeniu ulicy z ruchu kilku kierowców złamało zakaz, parkując praktycznie na skrzyżowaniu i blokując dalsze prace.

 

 

O pomoc w usunięciu pojazdów poproszono policję. Ta jednak odmówiła odholowania pojazdów, ograniczając się do wystawienia mandatu kierowcom. Jak się okazuje działania policji były jak najbardziej zgodne z prawem.

 

- Policja nie mogła nakazać odholowania, ponieważ zgodnie z przepisami odholować można tylko pojazdy, które zagrażają bezpieczeństwu lub utrudniają ruch. Podczas budowy nie było tam ruchu, więc nie było przepisów umożliwiających odholowanie. Pojazdy które utrudniają budowę, nie mogą być usunięte. Niestety, takie są przepisy - informuje ZDM.

 

Za niestosowanie się do znaku B1 kierowca może zostać ukarany mandatem w wys. 250 zł i 5 punktami karnymi.

 

Drogowcy zdecydowali o kontynowaniu prac

 

Aby nie wydłużać okresu zamknięcia ulicy drogowcy zdecydowali o kontynowaniu prac w możliwym zakresie, omijając miejsca zastawione przez kierowców.

  

"Pierwszy raz od wielu lat, kiedy przeprowadzamy weekendowe frezowania mieliśmy do czynienia z kierowcami, którzy świadomie łamiąc zakaz, wjechali na teren budowy, pozostawiając swoje samochody, a tym samym uniemożliwiając prowadzenie prac. Sytuacja o tyle niezrozumiała, że na pobliskiej ulicy Ordona można bez problemu znaleźć  wolne miejsca parkingowe" - poinformowało ZDM.

 

Pojazdy w końcu odholowano

 

- Ruch na ulicy został już przywrócony a trzy samochody blokujące prace zostały odholowane - powiedziała polsatnews.pl Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich.

 

- Analizujemy możliwość obciążenia kierowców, którzy złamali przepisy i zablokowali prace, powodując konieczność ich wydłużenia, a tym samym poniesienia przez miasto dodatkowych kosztów - dodała.

 

Zakończenie prac na tym odcinku planowane jest w tym tygodniu. Rzeczniczka ZDM zapewnia, że stanie się to "najszybciej jak się da".

 

polsatnews.pl, Fot. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

dk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie