Najszybszy i najwyższy rollercoaster powstał w Małopolsce. Zaczyna się pionowym zjazdem, a potem...

Kultura
Najszybszy i najwyższy rollercoaster powstał w Małopolsce. Zaczyna się pionowym zjazdem, a potem...
Polsat News

W parku rozrywki Energylandia w Zatorze (województwo małopolskie) powstała kolejka górska Hyperion, która jest najwyższa i najszybsza w Europie. Ma wysokość 77 metrów i osiąga prędkość do 142 kilometrów na godzinę.

Jak donosi reporter Polsat News, wiele osób, które przejechały się już kolejką mówi, że nigdy w życiu nie miały takiego skoku adrenaliny.

 

Trasa, którą ma do pokonania kolejka liczy 1450 metrów. Zaczyna się od prawie pionowego zjazdu z wysokości 77 metrów. Następnie wagoniki rozpędzają się aż do 142 kilometrów na godzinę, a uczestnicy przejeżdżają przez tunel, efekty wodne i grawitacyjne. Scenografia kolejki nawiązuje do wyprawy kosmicznej.

 

Atrakcja została zapowiedziana już w październiku 2016 roku, budowano ją 10 miesięcy. Pierwsze testy odbyły się 28 czerwca.

 

Otwarta w piątek wieczorem kolejka jest według serwisu Coasteropedia najszybszą i najwyższą w Europie kolejką typu hiper coaster (o wysokości od 200 do 300 stóp). Tytuł odebrała kolejce Shambala w hiszpańskiej Taragonnie. 

 

polsatnews.pl

jm/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie