Podejrzana o zabójstwo 4-letniej córki uniknie procesu. "Była niepoczytalna"

Polska
Podejrzana o zabójstwo 4-letniej córki uniknie procesu. "Była  niepoczytalna"
Polsat News

Głogowska prokuratura skierowała do sądu wniosek o umorzenie postępowania przeciwko Katarzynie G. podejrzanej o zabójstwo swoje 4-letniej córki. Kobieta, zdaniem biegłych, była w chwili popełnienia zbrodni niepoczytalna.

O zakończeniu śledztwa przeciwko Katarzynie G. poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn. Ze względu na niepoczytalność kobiety podejrzanej o zabójstwo swojej 4-letnie córki prokuratura złożyła wniosek do sądu o umorzenie postępowania wobec niej - przekazała prokurator. Jednocześnie prokuratura wniosła o zastosowanie wobec G. środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia jej w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

 

Do wydarzeń będących przedmiotem śledztwa doszło w maju tego roku w Głogowie. G. wraz z 4-letnią córką gościła w mieszkaniu swoje kuzynki. Kobieta podczas kąpieli córki podtopiła dziecko, a następnie zadała jej nożem ranę ciętą szyi - podała prokuratura. Dziecko zmarło kilka dni później w szpitalu.

 

G. w trackie śledztwa została zbadania przez dwóch biegły z zakresu psychiatrii i psychologii. - W wydanej na tej podstawie opinii biegli ci rozpoznali w trakcie czynu u Katarzyny G. ostre zaburzenia psychotyczne, związku z czym zdaniem tych biegłych (…) G. miała zniesioną zdolność rozumienia znaczenia czynu i zniesioną zdolność do pokierowania swoim postępowaniem - podała prok. Tkaczyszyn.

 

PAP

 

 

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie