"Generał Józef Piłsudski". Wpadka na profilu Rafała Trzaskowskiego

Polska
"Generał Józef Piłsudski". Wpadka na profilu Rafała Trzaskowskiego
PAP/Bartłomiej Zborowski

Na facebookowej stronie Rafała Trzaskowskiego pojawiła się informacja, że kandydat na prezydenta Warszawy z okazji 98. rocznicy Cudu nad Wisłą złożył kwiaty pod pomnikiem "gen. Józefa Piłsudskiego". Internauci natychmiast wychwycili błąd i poinformowali polityka PO, że ten "zdegradował marszałka". Po kilku godzinach wpis został poprawiony.

"15.08 – dzień dla Warszawy symboliczny. Zaczęliśmy od złożenia wieńca pod Grobem Nieznanego Żołnierza, następnie, pod Pomnikiem gen. Józefa Piłsudskiego, mówiliśmy o muzeum Bitwy Warszawskiej. Chcę, aby powstało w Warszawie – we współpracy z gminami ościennymi ważnymi dla 1920 roku, m.in.: Wołominem, Radzyminem, czy Płockiem. Ta bitwa ma symboliczne znaczenie dla tożsamości naszego miasta – dlatego to muzeum powinno być nowym symbolem Warszawy. #Trzaskowski2018" - poinformował Trzaskowski we wpisie na Facebooku.

 

Po fali krytyki ze strony internautów wpis został poprawiony, jednak pierwotną treść posta można przeczytać po wejściu w historię zmian. 

 

 

Pod wpisem Trzaskowskiego w ciągu 10 godzin pojawiło się ponad 120 komentarzy. Post doczekał się również kilkudziesięciu udostępnień.  

 

"Generał Piłsudski i słynna Kaszanka"

 

Komentujący skupili się głównie na przypisaniu stopnia generalskiego marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

 

"P. Pośle ... jeśli ma pan chęć zdegradować Marszałka to do zwycięstwa w wyborach w Warszawie droga bardzo daleka ... Po kilku godzinach poprawione , dobrze że wycofujemy się z degradacji..." - napisał jeden z internautów.

 

 

"Co się będzie hamował, od razu niech będzie szeregowy Józef Piłsudski" - dodaje inny.

 

Trzaskowski został też skrytykowany na Twitterze. Na pomyłkę kandydata zwrócił uwagę m.in. stołeczny radny PiS Jacek Ozdoba.

 


"Generał Piłsudski i słynna Kaszanka" - żartował inny internauta, przekręcając imię klaczy marszałka - Kasztanki.

 

"Tunel z filterem"

 

Równie bezlitośni byli internauci w przypadku kontrkandydata Trzaskowskiego do fotela prezydenta Warszawy - Patryka Jakiego. 

 

"Południowa Obwodnica Warszawy będzie miała #TunelzFilterem. Nie gadamy, a robimy" - napisał pod koniec czerwca na Twitterze kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Gdy wpadkę językową wytknęli internauci, przyznał im rację i błąd poprawił. 

 

polsatnews.pl

bas/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie