Duda: polityczne ataki na Polskę są dowodem jej siły

Polska
Duda: polityczne ataki na Polskę są dowodem jej siły
PAP/Bartłomiej Zborowski

- Zagraniczne polityczne ataki na Polskę są dowodem, że nasze znaczenie wzrasta - mówił w środę prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, w UE prowadzimy twardą politykę, idziemy do przodu, a to nie wszystkim się podoba.

- W UE są różne interesy, my prowadzimy twardą politykę i idziemy do przodu - mówił prezydent w radiowej Jedynce pytany o stosunki Polski z Unią Europejską.

 

Zdaniem Andrzeja Dudy w przestrzeni międzynarodowej - jeżeli chodzi o znaczenie poszczególnych państw - "nie ma luk i wolnych miejsc". - Jeżeli przesz do przodu, zajmujesz miejsca, które chciałby zajmować kto inny. Oczywiście to nie wzbudza (...) zachwytu, nie jest przyjmowane z aplauzem, wtedy jest atak - dodał prezydent. - My też jesteśmy atakowani - podkreślił Duda.

 

- W moim przekonaniu to tylko dowód na to, że idziemy do przodu, realizujemy działania mające charakter propaństwowy i to się nie wszystkim podoba - podkreślił prezydent. Andrzej Duda zaznaczył, że jesteśmy często atakowani, ale "atakuje się silnych a nie słabych". - To że nas atakują w sensie politycznym to dowód, że nasze znaczenie wzrasta, bo jak ktoś się nie liczy, to się go omija - ocenił prezydent.

 

Na dowód znaczenia kraju przypomniał niemal jednogłośny wybór Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ. - To pokazuje, jak jesteśmy postrzegani na arenie międzynarodowej - powiedział.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie