Media: Biedroń nie wystartuje w wyborach samorządowych

Polska
Media: Biedroń nie wystartuje w wyborach samorządowych
Polsat News

Prezydent Słupska Robert Biedroń nie będzie kandydował w wyborach samorządowych 2018 r. - informuje "Gazeta Wyborcza". Biedroń - według doniesień mediów - ma ogłosić ogólnopolski projekt "Kocham Polskę".

Jak pisze "GW", pracę nad projektem "Kocham Polskę" mają trwać już od kilku miesięcy, a oficjalny start planowany jest albo na wczesną jesień albo koniec roku. Pierwszymi wyborami, w których miałby uczestniczyć są te do Parlamentu Europejskiego - 26 maja 2019 roku. Głównym celem miałyby być natomiast przyszłoroczne wybory parlamentarne - do których Biedroń miałby iść jako lider bloku jednoczącego centrolewicę, m.in. Partię Razem i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

 

Według "GW" w stolicy za projekt ma odpowiadać wiceburmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk. On sam zaprzecza.

 

"Plotka rośnie rozchodząc się"

 

Po opublikowaniu tej informacji, Robert Biedroń na Twitterze zacytował po łacinie Wergiliusza - "Fama crescit eundo" (Plotka rośnie rozchodząc się), a następnie dodał "Kocham Słupsk, podobnie jak Polskę".

 

 

Prezydent Słupska od 2014 r.

 

Biedroń został prezydentem Słupska w 2014 roku, startując jako kandydat niezależny. W pierwszej turze zajął drugie miejsce otrzymując 20 proc. głosów. W II turze zdobył 57 proc.

 

Wcześniej, w latach 2011-2014 był posłem Ruchu Palikota (później Twój Ruch). W 2002 roku startował z listy SLD-UP do Rady Warszawy, a w 2005 roku z listy SLD do Sejmu. W obu przypadkach bez powodzenia.

 

"Gazeta Wyborcza", polsatnews.pl 

jm/luq/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze