Robert Biedroń rozwiesza w szkołach w Słupsku preambułę konstytucji. "Serce polskiej demokracji"

Polska
Robert Biedroń rozwiesza w szkołach w Słupsku preambułę konstytucji. "Serce polskiej demokracji"
Facebook/@RobertBiedron

- Konstytucja jest busolą, kompasem, który wskazuje w jakim kierunku nasz kraj powinien się rozwijać. Jest sercem polskiej demokracji - powiedział prezydent Słupska Robert Biedroń, wieszając preambułę konstytucji w jednym z miejskich liceów. W ten sposób rozpoczął akcję "Konstytucja w każdej klasie", którą Słupsk chce uczcić XX-lecie obowiązywania ustawy zasadniczej.

Preambuły konstytucji zawisną w każdej szkole w mieście. Robert Biedroń zapoczątkował akcję w poniedziałek w II Liceum Ogólnokształcącym.

 

Zapowiedział, że przez najbliższy rok będzie odwiedzał szkoły i osobiście prowadził lekcje na temat konstytucji. Pierwszą z nich ma już za sobą.

 

 

- To taki patriotyczny obowiązek, który spełniamy na rzecz naszego kraju. Konstytucja to najważniejszy dokument dla każdego Polaka i Polki. W związku z XX-leciem jej obowiązywania chcielibyśmy uczcić to wielkie święto. Konstytucja uczy obywatelskości, odpowiedzialności za naszą ojczyznę - powiedział Biedroń podczas spotkania z dziennikarzami w II LO.

 

Biedroń jest prezydentem Słupska od 2014 r.

 

polsatnews.pl

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie