Macierewicz ma dokonać oceny polskiej armii. "Specjalne zadanie od prezesa PiS"

Polska
Macierewicz ma dokonać oceny polskiej armii. "Specjalne zadanie od prezesa PiS"
Polsat News

"Jarosław Kaczyński poprosił Macierewicza o przeprowadzenie całościowej oceny stanu armii" - informuje "Wprost" w najnowszym wydaniu. Według źródeł tygodnika stosunki byłego szefa MON z prezesem PiS uległy znacznej poprawie. Na tyle, że Macierewicz może nawet wrócić do rządu - twierdzi tygodnik.

- Antoni jeszcze bardzo wiele dla Polski zdziała - zapowiadał prezes PiS na 70. urodzinach Antoniego Macierwicza, które odbyły się 4 sierpnia. Według "Wprost" były minister regularnie odwiedzał Kaczyńskiego w jego domu na Żoliborzu, od początku lipca.

 

Możliwe przetasowania w rządzie

 

Macierewicz miał otrzymać od prezesa zadanie przygotowania "całościowej oceny stanu polskiej armii i resortu obrony". Jak podaje "Wprost" nowa "misja" ma wiązać się z możliwą dymisją dotychczasowego ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Według informacji, do których dotarła Wirtualna Polska, Błaszczak w zamian za zwolnienie stanowiska miał zostać prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Szef MON odrzucił jednak propozycje Jarosława Kaczyńskiego.

 

"Błaszczak ma zasiąść w fotelu marszałka Sejmu, gdyż Marek Kuchciński chce wystartować do Parlamentu Europejskiego. Jednak ostatnio poważnie rozważany jest inny wariant: nowym marszałkiem miałaby zostać Małgorzata Wassermann, o ile nie uzyska prezydentury Krakowa" - informuje "Wprost".

 

Kaczyński: nie mogę mówić, dlaczego nie jest ministrem

 

- Ktoś zapyta, dlaczego (Macierewicz - red.) nie jest teraz ministrem? Nie mogę w tej chwili o tym mówić – mówił Kaczyński podczas uroczystości 70. urodzin b. ministra MON.

 

Macierewicz był ministrem obrony narodowej w rządzie Beaty Szydło od 16 listopada 2015 r. Został odwołany przez nowego premiera Mateusza Morawieckiego 9 stycznia 2018 r., a jego funkcję przejął dotychczasowy szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
 
Antoni Macierewicz urodził się 3 sierpnia 1948 r. w Warszawie. Był działaczem opozycji w czasach PRL i współzałożycielem Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej (KOR). Po upadku komunizmu pełnił m.in. funkcję ministra spraw wewnętrznych, ministra i wiceministra obrony narodowej, oraz szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

 

Zobacz próbę generalną przed Wielką Defiladą Niepodległości w Warszawie.

 

 

"Wprost", wp.pl, polsatnews.pl

bas/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie