Macierewicz dziękuje za urodzinową niespodziankę. Janniger udostępnił wideo, jak minister robi salto

Polska
Macierewicz dziękuje za urodzinową niespodziankę. Janniger udostępnił wideo, jak minister robi salto
PAP/Tomasz Gzell

"Dziękuję Strefie Wolnego Słowa, rodzinie i przyjaciołom za niespodziankę! Ogromnie miło usłyszeć tyle dobrych i mądrych słów" - napisał na Twitterze były szef MON Antoni Macierewicz, który w sobotę świętował swoje 70. urodziny. Podczas uroczystości wyświetlono film, na którym widać, jak były minister robi "półtora salta w przód w pozycji kucznej z 5-metrowej wieży" do basenu.

Macierewicz świętował urodziny w sobotę w warszawskim klubie Palladium. Prezes PiS Jarosław Kaczyński wygłosił przemówienie, którym podkreślił, że nie może w tej chwili zdradzić powodów dymisji ministra. Wśród zaproszonych gości byli też m.in. sekretarz KPRM Piotr Naimski, historyk Sławomir Cenckiewicz oraz były premier Jan Olszewski.


W niedzielę na Twitterze były szef MON podziękował wszystkim za niespodziankę. 

 

 

"Wspaniale było posłuchać piosenek Jana Pietrzaka, Pawła Piekarczyka, Leszka Czajkowskiego, Ryszarda Makowskiego i Bartka Kurowskiego. Dziękuję również za przygotowanie książki »Niepodległość ma jeden kształt« i zachęcam do lektury!" - napisał były minister.

 

 

Były współpracownik i doradca Macierewicza Edmund Janniger opublikował na Twitterze nagranie, które mogli zobaczyć goście byłego ministra. Widać na nim Macierewicza oddającego skok do basenu z pięciometrowej wieży. Robi przy tym efektowne salto.

 

 

"500 stron kreślących biografię Macierewicza"

 

O przygotowaniu jednego z prezentów dla byłego ministra napisał na Twitterze historyk Sławomir Cenckiewicz. "Pracowaliśmy w poufności kilka miesięcy, by prezent dla Antoniego Macierewicza był całkowitą niespodzianką! Ponad 500 stron tekstów o tajnych służbach, historii oporu w PRL i kreślących biografię Antoniego Macierewicza" - napisał.

 

 

Antoni Macierewicz urodził się 3 sierpnia 1948 r. w Warszawie. Był działaczem opozycji w czasach PRL i współzałożycielem Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej (KOR). Po upadku komunizmu pełnił m.in. funkcję ministra spraw wewnętrznych, ministra i wiceministra obrony narodowej, oraz szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

 

polsatnews.pl, PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie