Grodzisk Maz.: 16-latek trafił do szpitala z podejrzeniem zatrucia dopalaczami

Polska
Grodzisk Maz.: 16-latek trafił do szpitala z podejrzeniem zatrucia dopalaczami
Zdjęcie ilustracyjne/Polsat News

- Policja sprawdza, czy 16-latek, który trafił do szpitala jest pod wpływem dopalaczy - poinformował w sobotę wieczorem nadkomisarz Mariusz Pytliński z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

- Być może 16-latek, który trafił do szpitala jest pod wpływem dopalaczy, na razie nie potwierdzamy, że tak jest - mówił nadkomisarz Pytliński.

 

Dodał, że trwają czynności sprawdzające, są prowadzone badania.

 

Pierwszy o sprawie poinformował portal RMF FM.

 

Tragiczna seria

 

Na początku sierpnia w woj. łódzkim 10 osób w wieku od 19 do 40 lat zmarło, prawdopodobnie z powodu zatrucia dopalaczami.

 

Prezydent Andrzej Duda na początku sierpnia podpisał nowelizację ustawy ograniczającą wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy.

 

Nowela zakłada m.in. penalizację posiadania nowej substancji psychoaktywnej - pod groźbą grzywny, a w przypadku znacznej ilości nowych substancji psychoaktywnych pod groźbą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności. Celem tego rozwiązania jest objęcie przepisami karnymi czynów związanych z dystrybucją nowych substancji psychoaktywnych, a tym samym umożliwienie pociągania do odpowiedzialności osób, które się tego dopuszczają.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie