Podkarpackie: dwie osoby zatruły się dopalaczami. Mężczyźni trafili do szpitala

Polska
Podkarpackie: dwie osoby zatruły się dopalaczami. Mężczyźni trafili do szpitala
Polsat News

Dwóch mieszkańców powiatu brzozowskiego zatruło się tzw. dopalaczami. Mężczyźni w wieku 25 i 32 lata trafili do szpitala. - Ustalamy, skąd mężczyźni wzięli dopalacze - poinformowała PAP w poniedziałek oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie Monika Dereń.

Dodała, że policjanci interweniowali w minioną niedzielę po południu w jednym z domów w gminie Brzozów.

 

- Kiedy policjanci dotarli na miejsce, mężczyznom udzielana była już pomoc przez ratowników medycznych. Decyzją sanitariuszy obydwaj mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala, gdyż wymagali dalszej hospitalizacji - podkreśliła Dereń.

 

Dwaj mieszkańcy powiatu brzozowskiego w wieku 25 i 32 lat powiedzieli policjantom, że chwilę wcześniej palili nieznane im środki odurzające, tzw. dopalacze. - Nie potrafili podać ich nazwy, nie znali również ich składu. Przyznali, że dziwnie się po nich czuli i zaczęli tracić czucie w nogach i rękach - zaznaczyła Dereń.

 

Zażywanie dopalaczy grozi śmiercią

 

Policja przypomina, że dopalacze to narkotyki o nieznanym składzie i nieprzewidywalnym działaniu. Ich zażywanie grozi utratą zdrowia, a często śmiercią.

 

W minionym tygodniu prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy ograniczającą wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych, tzw. dopalaczy. Nowela zakłada penalizację posiadania nowej substancji psychoaktywnej - pod groźbą grzywny, a w przypadku znacznej ilości nowych substancji psychoaktywnych pod groźbą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności. Celem tego rozwiązania jest objęcie przepisami karnymi czynów związanych z dystrybucją nowych substancji psychoaktywnych, a tym samym umożliwienie pociągania do odpowiedzialności osób, które się tego dopuszczają.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie