Tęczowe chorągiewki reklamowały Marsz Równości. Sprzeciw był tak duży, że zostały zdjęte

Polska
Tęczowe chorągiewki reklamowały Marsz Równości. Sprzeciw był tak duży, że zostały zdjęte
zdj. ilustracyjne/MaxPixel/CC0 Public Domain

Tylko przez jeden dzień na poznańskich tramwajach znajdowały się tęczowe chorągiewki, reklamujące Marsz Równości. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu poinformowało, że ze względu na dużą liczbę negatywnych komentarzy zdecydowało się na ich usunięcie.

Tęczowe chorągiewki umieszczono na tramwajach w Poznaniu w piątek. Reklamę w takiej formie wykupiła grupa Stonewall - organizator sobotniego Marszu Równości w tym mieście.

 

W piątek wieczorem Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne poinformowało, że wycofuje się z tego zlecenia ze względu na negatywne komentarze.

 

"Te krytyczne opinie docierały do nas ze strony pasażerów, których zdanie najbardziej dla nas się liczy, bo komunikacja jest dla ludzi i jesteśmy szeroko otwarci na ich potrzeby i oceny. Szanujemy również opinie naszych motorniczych, którzy wyrazili swoją dezaprobatę wobec takiego przedsięwzięcia biznesowego" - uzasadniła swoją decyzję spółka. Autor posta na Facebooku dodał, że w sobotę chorągiewek na tramwajach już nie będzie.

 

 

Marsz Równości w Poznaniu ma wyruszyć w sobotę, o godz. 14:00, z ulicy Ewangelickiej.  

 

polsatnews.pl, gazeta.pl

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie