Dwóch nagich mężczyzn i kolorowa flaga. Poznań zawiadamia prokuraturę ws. plakatu na kamienicy

Polska
Dwóch nagich mężczyzn i kolorowa flaga. Poznań zawiadamia prokuraturę ws. plakatu na kamienicy
stoppedofilii.pl

Poznański urząd miasta złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie plakatu Fundacji Pro - Prawo do Życia, który od kilku dni wisi na ścianie jednej z kamienic. - Nie godzę się na takie działania w przestrzeni publicznej - podkreślił prezydent Jacek Jaśkowiak.

Plakat przedstawiający m.in. dwóch nagich mężczyzn niosących kolorową flagę, został powieszony na poznańskiej Wildzie przez Fundację Pro - Prawo do Życia.

 

Na plakacie umieszczono także napis wskazujący, że "70 proc. zachorowań na AIDS dotyczy pederastów. Pederaści żyją średnio 20 lat krócej. 31 proc. dzieci wychowywanych przez lesbijki i 25 proc. wychowywanych przez pederastów jest molestowana. Czyny pedofilskie zdarzają się wśród homoseksualistów 20 razy częściej".

 

"Naturalną ochroną dzieci przed wykorzystaniem jest poczucie wstydu"

 

Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro - Prawo do Życia podkreślił, że "naturalną ochroną dzieci przed wykorzystaniem jest poczucie wstydu. Od czasu rewolucji seksualnej media intensywnie pracują, aby to poczucie wstydu zniszczyć".

 

- Nieprzyzwoite zdjęcia i zachowania stały się normą w gazetach i telewizji. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja w internecie. Ale deprawatorom to nie wystarcza. Postanowili niszczyć poczucie wstydu u dzieci poczynając od żłobków i przedszkoli. Robią to od wielu lat w całej Europie, również w Polsce. Naszą intencją jest poinformowanie rodziców, że celem edukacji seksualnej jest deprawacja waszych dzieci i uczynienie z nich łatwego łupu pedofilów - zaznaczył Dzierżawski.

 

Dodał, że "niszczeniu poczucia wstydu i deprawacji dzieci służą również parady ekshibicjonistów, publicznie demonstrujących swoją seksualność. W sierpniu taka parada ma odbyć się w Poznaniu. Dlatego wywiesiliśmy w tym mieście bilbord informujący o patologiach związanych z homoseksualizmem".

 

"Nie godzę się na takie działania"

 

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak poinformował w mediach społecznościowych, że Urząd Miasta Poznania złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie plakatu. Chodzi o wykroczenia z art. 51 par.1 i art. 141 Kodeksu wykroczeń, czyli wywoływania zgorszenia w miejscu publicznym i umieszczenia w miejscu publicznym nieprzyzwoitego napisu lub rysunku.

 

"Nie godzę się na takie działania w przestrzeni publicznej Poznania. Ze swojej strony postępowanie w sprawie legalności tej konstrukcji prowadzi Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego" - podkreślił prezydent.

 

 

W sobotę w ulicami Poznania przejdzie Marsz Równości. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod patronatem prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie