NBP rezygnuje z grafiki zapowiadającej widowisko "Wolność we krwi". Po oskarżeniu o plagiat

Polska
NBP rezygnuje z grafiki zapowiadającej widowisko "Wolność we krwi". Po oskarżeniu o plagiat
Twitter/malika favre

Narodowy Bank Polski poinformował w czwartkowym komunikacie, że zaskoczeniem przyjął informację, iż jedna z grafik zapowiadająca rocznicowe widowisko "Wolność we krwi" może być plagiatem; wyraża z tego powodu ubolewanie i informuje, że przestał korzystać z tej grafiki.

"Narodowy Bank Polski z zaskoczeniem przyjął informację dotyczącą jednej z grafik zapowiadających widowisko »Wolność we krwi« (15 sierpnia godz. 20.30, Plac Piłsudskiego w Warszawie) i wyraża w tej sprawie ubolewanie. W zaistniałej sytuacji NBP zaprzestał korzystania ze wspomnianej grafiki. Jeżeli okaże się to zasadne, zostaną podjęte inne działania, w tym także stosowne kroki prawne" - głosi komunikat, opublikowany w czwartek na stronie NBP.

 

Jak poinformowały media, francuska ilustratorka Malika Favre zarzuciła NBP, że bezprawnie wykorzystał kopię jej pracy na plakacie informującym o widowisku "Wolność we krwi".

 

"NBP wykorzystuje rażącą kopię mojego plakatu z 2015 roku na BAFTA w swojej kampanii internetowej i plakatowej. Bezwstydne" - napisała Malika Favre na Twitterze.

 

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie