Tragiczny finał poszukiwań 17-latka. Wszedł do wody ze znajomymi. Dzisiaj odnaleziono jego ciało

Polska

Służby ratunkowe w środę po południu odnalazły ciało poszukiwanego 17-latka, który we wtorek utopił się w zbiorniku Jeziorsko w Wielkopolsce. Razem z chłopcem topiło się dwoje jego rówieśników, jednak ich udało się w porę wyciągnąć z wody.

Pięcioro nastolatków wybrało się we wtorek po południu nad wodę w pobliżu Kościanek w powiecie tureckim.

 

Chcieli iść na wyspę, wpadli w uskok

 

W pewnym momencie trójka z nich - dziewczyna i dwóch chłopaków podjęło próbę przedostania się z plaży na pobliską wyspę znajdującą się w odległości około 300 metrów od nich.

 

W odległości około 30 metrów od brzegu natrafili jednak na uskok, gdzie nastąpił nagły spadek głębokości. Wszyscy zaczęli tonąć. Na pomoc nastolatkom ruszyli wędkarze, którzy łowili w pobliżu ryby. 

 

Ciało na głębokości 2,5 metra

 

Chłopaka i dziewczynę udało się uratować dość szybko, niestety trzeci z nastolatków zniknął pod taflą wody.

 

Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe - WOPR, strażaków, w tym specjalistyczne grupy poszukiwawcze, w skład których wchodzą płetwonurkowie. Poszukiwania nie przyniosły efektu mimo, że trwały do samego wieczora.

 

Dalsza część tekstu poniżej.

 

Akcja została wznowiona rano. Po południu sonar wskazał miejsce, w którym mogło znajdować się ciało poszukiwanego nastolatka. Nurek odnalazł zwłoki na głębokości 2,5 metra.

 

 

Dwójka nastolatków, którym pomocy udzielili świadkowie, czuje się dobrze - tylko zachłysnęli się wodą, byli w szoku, ale nic poważnego im nie dolega.

 

Polsat News, polsatnews.pl

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie