Tragiczny weekend nad wodą. Tylko w piątek i sobotę utonęło 20 osób

Polska

W piątek i w sobotę na terenie całej Polski odnotowano 20 przypadków utonięć - poinformowała w niedzielę Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Zaapelowała też o ostrożność nad wodą.

Jak przekazała Wysocka, w piątek służby na terenie całego kraju odnotowały sześć przypadków utonięć, w sobotę - 14.

 

Wysocka zaapelowała również o zachowanie ostrożności podczas pobytu nad wodą. - Bardzo prosimy o zachowanie rozwagi i ostrożności nad wodą. Apelujemy o korzystanie z kąpielisk specjalnie do tego przeznaczonych, czyli tam gdzie jest ratownik - podkreśliła.

 

Wcześniej RCB przekazało, że tym sezonie w wodzie zginęło już 281 osób.

 

"Tragiczny tegoroczny rekord"


O konieczności zachowania ostrożności nad wodą oraz o regułach bezpieczeństwa tam obowiązujących RCB przypomina także na Twitterze.

 

"Nie należy wchodzić do wody po alkoholu i środkach odurzających, wbiegać do wody rozgrzanym i skakać w nieznanych miejscach. Trzeba stosować się do zaleceń ratownika i pamiętać o założeniu kapoku na łódce, kajaku i rowerze wodnym" - wskazało RCB.

 

 

Kolejne ofiary

 

Do tragicznych zdarzeń związanych z wodą doszło także w niedzielę. W Piaskach k. Krynicy Morskiej (Pomorskie) utonął 55-letni mężczyzna, który wraz z 37-latkiem kąpał się w morzu. Ciało pierwszego z nich zostało odnalezione - poinformował w niedzielę podkom. Michał Sienkiewicz z biura prasowego KWP w Gdańsku.

 

Policjant dodał, że obaj mężczyźni byli rodziną.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie