Macierewicz zapowiada pozew przeciwko autorom książki o nim. "Skandaliczny atak na moją żonę"

Polska
Macierewicz zapowiada pozew przeciwko autorom książki o nim. "Skandaliczny atak na moją żonę"
Polsat News

Książka "Antoni Macierewicz. Biografia Nieautoryzowana" zawiera wyłączenie plotki i pomówienia; w sposób brutalny i absolutnie skandaliczny zaatakowano moją żonę - podkreślił we wtorek b. szef MON Antoni Macierewicz. Zapowiedział pozew do sądu przeciwko autorom publikacji.

Macierewicz był pytany w PR24 o książkę "Antoni Macierewicz. Biografia Nieautoryzowana" autorstwa Marcina Dzierżanowskiego i Anny Gielewskiej.

 

B. szef MON ocenił, że w publikacji "zaatakowano w sposób brutalny i absolutnie skandaliczny" jego żonę. - Bez żadnych racji, bez żadnych powodów, publikując podsłuchy domowe, dotyczące wyłącznie jej (żony). To jest coś zupełnie niebywałego - podkreślił.

 

- Ona nigdy się polityką nie zajmowała a teraz ci ludzie publikują podsłuchy, które nie mają nic wspólnego z polityką - są absolutnie prywatną rozmową między nami. Jedynym celem opublikowania tego jest podłe uderzenie w moją żonę - ocenił Macierewicz.

 

Według niego ta książka i ta sprawa dotyka kwestii etyki dziennikarskiej. - Nigdy ci ludzie się do mojej żony nie zgłosili, o nic nie zapytali - podkreślił.

 

Polityk PiS ocenił, że publikacja "Antoni Macierewicz. Biografia Nieautoryzowana" zawiera "wyłącznie plotki i pomówienia". Zapowiedział, że będą one "przedmiotem sprawy sądowej", ponieważ skieruje do sądu pozew przeciwko autorom książki.

 

PAP

dk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze