Kobieta w 8. miesiącu ciąży miała zostać zgwałcona przez czterech mężczyzn. Jej męża pobito

Świat
Kobieta w 8. miesiącu ciąży miała zostać zgwałcona przez czterech  mężczyzn. Jej męża pobito
pixabay.com/Pexels
Zdjęcie ilustracyjne

20-latka w 8. miesiącu ciąży miała zostać pobita i zgwałcona przez czterech mężczyzn. Czterech innych napastników miało w tym samym czasie związać, pobić i uwięzić jej męża w aucie - poinformowała policja w Tasgaon w zachodnich Indiach.

- Kobieta wraz ze swoim mężem szukała w czwartek w dystrykcie Sangil pracowników do ich wspólnego hotelu - powiedział gazecie "Times of India" Ajay Sindkar, policjant z komisariatu w Tasgaon. Para miała przyjechać na miejsce na zaproszenie jednego z przyszłych podejrzanych.

 

Miała być rozmowa o pracę

 

Twierdził on, że zna osobę, która podejmie się pracy w ich hotelu. Według relacji poszkodowanych, gdy tylko dotarli oni w umówione miejsce, zostali zaatakowani przez ośmiu mężczyzn.

 

Napastnicy zaczęli uderzać ich kijami i metalowymi rurami, a następnie okradli ich z gotówki i złotej biżuterii.

 

- Czterech napastników miało brutalnie zgwałcić ciężarną, pozostali związali jej męża i zamknęli w samochodzie - dodał Sindkar, powołując się na zeznania 20-latki. 

 

"Odradzali im złożenie zawiadomienia"

 

Ofiary napaści przekazały, że napastnicy odradzali im złożenie zawiadomienia na policji. Mieli oni powoływać się na wpływy i twierdzić, że nikt nie uwierzy w te zeznania.

 

Małżeństwu udało się dotrzeć do komisariatu policji w Tasgaon. Kobieta złożyła zeznania i opisała osoby, które miały dokonać napaści. W ciągu dwóch dni policja zatrzymała trzy osoby.

 

20-latka zeznała, że nie zna osób, które dokonały napaści. Zatrzymani mężczyźni twierdzą z kolei, że są byłymi pracownikami hotelu małżeństwa.

 

Najbardziej niebezpieczny kraj dla kobiet

 

Sprawą zainteresowała się stanowa komisja walcząca o prawa kobiet, która czeka na raport policji.

 

Według krajowych statystyk prowadzonych od 2016 r., dziennie w Indiach zgłaszanych jest ponad 100 gwałtów dokonywanych na kobietach i dziewczynkach. Według Fundacji Thomasa Reutera, Indie to najbardziej niebezpieczny kraj dla kobiet - w czerwcowym zestawieniu wyprzedził Afganistan i Syrię.

 

polsatnews.pl, Times of India, NDTV

bas/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie