Wypadek z udziałem burmistrza Pajęczna. Zginął 17-letni motorowerzysta

Polska
Wypadek z udziałem burmistrza Pajęczna. Zginął 17-letni motorowerzysta
pajeczno.policja.gov.pl

W miejscowości Pajęczno (woj. łódzkie) kierujący Mitsubishi Pajero miejscowy burmistrz zderzył się z 17-letnim motorowerzystą. Nastolatek, mimo reanimacji, zmarł na miejscu. Według wstępnych ustaleń policji, burmistrz skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa. Był trzeźwy.

Do wypadku doszło we wtorek wieczorem.


Jak wstępnie ustaliła miejscowa policja, 45-letni Dariusz Tokarski skręcał w lewo i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem.


Burmistrz został zbadany alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy. Nie odniósł żadnych obrażeń.


Jeszcze nie usłyszał zarzutów


- Na tym etapie postępowania są gromadzone materiały, są przesłuchiwani świadkowie. Na miejscu zabezpieczono ślady, przeprowadzono czynności w trybie niecierpiącym zwłoki. Wszystkie te elementy razem z zabezpieczonymi monitoringami i analizą powinny dać odpowiedź, co do przedstawienia ewentualnych zarzutów kierującemu samochodem – powiedziała polsatnews.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu Jolanta Szkilnik.


Poinformowała też, że w piątek odbędzie się sekcja zwłok 17-latka.


Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.


"Współczuję i przepraszam z całego serca"


Dariusz Tokarski zgodził się na podawanie swoich danych w mediach. Stwierdził, że nie ma sensu chować głowy w piasek.

 

- Poniosę wszystkie konsekwencje związane z wydarzeniem. Rodzinie Kuby szczerze współczuję i przepraszam z całego serca - powiedział w rozmowie z "Faktem".


W Urzędzie Gminy poinformowano nas, że burmistrz przebywa na zwolnieniu. Swoją funkcję pełni od czterech kadencji. Wcześniej  bezpartyjny w styczniu dołączył do ugrupowania Jarosława Gowina - Porozumienie.

 

polsatnews.pl, fakt.pl

prz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie