Trzaskowski uruchomił "CSI", czyli "Centrum Sprawdzonych Informacji". Ma walczyć z fake newsami

Polska
Trzaskowski uruchomił "CSI", czyli "Centrum Sprawdzonych Informacji". Ma walczyć z fake newsami
Polsat News

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski uruchomił w czwartek "Centrum Sprawdzonych Informacji", które ma walczyć z "zalewem kłamstw i manipulacji PiS". To część szerszej akcji, w ramach której polityk PO chce dać odpór pojawiającym się w mediach "fake newsom".

- Witam w "Centrum Sprawdzonych Informacji". Dzisiaj w tym zalewie manipulacji, przeinaczeń i kłamstw, które funduje nam PiS, choć nie tylko PiS - w ogóle populizm w tej chwili rozprzestrzenia się w Europie i na całym świecie. Ważne jest to, żeby polityka była oparta na faktach, na danych, które są weryfikowane - mówił Trzaskowski na czwartkowej konferencji prasowej, inaugurującej pracę "CSI".

 

 

Jak dodał, niezależnie od tego, kto jak głosuje w wyborach, powinien móc podejmować decyzję w tej sprawie w oparciu o prawdę. Przyznał, że zbliżająca się kampania samorządowa będzie gorąca i brutalna. "Staramy się jednak, by nadchodząca kampania była w jak największej mierze oparta na faktach, a nie przeinaczeniach, które się ostatnio pojawiają. To jest istotne, ponieważ stanowi o szacunku dla wyborców" - podkreślił kandydat Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy.

 

Wsparcie dla kandydatów PO-Nowoczesna

 

Do zadań Centrum będzie należała weryfikacja informacji, które pojawiają się w przestrzeni publicznej; będzie też wsparciem dla kandydatów Koalicji Obywatelskiej PO-Nowoczesna startujących w wyborach samorządowych. "CSI" ma prowadzić uruchomiony kilka dni temu portal mowprawde.pl.

 

"Centrum" tworzy na razie kilkoro wolontariuszy. Trzaskowski wyraził nadzieję, że z czasem zespół się rozrośnie, by - jak mówił - efektywnie walczyć z "manipulacjami PiS".

 

"Trzaskowski to czwarta kadencja Gronkiewicz-Waltz"

 

Na stronie mowprawde.pl umieszczone zostały wypowiedzi kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego dotyczące m.in. rządów PO w stolicy, skonfrontowane z informacjami przedstawionymi przez autorów strony.

 

Jaki, odnosząc się do zawartości strony "Mów Prawdę" uznał, że wszystko, co zostało napisane na tej stronie, "to manipulacja i plagiat tłitów" prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. - Dlatego warto podać, że Rafał Trzaskowski to czwarta kadencja Hanny Gronkiewicz-Waltz - napisał polityk na Twitterze. - Wkrótce będzie odpowiedź, to się razem pośmiejemy. Takie "dzieła" pokazują jakość rządów PO - ocenił Jaki.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze