Pomnik Lecha Kaczyńskiego "ubrany" w baner z napisem "Konstytucja". "Moda poszła w świat"

Polska
Pomnik Lecha Kaczyńskiego "ubrany" w baner z napisem "Konstytucja". "Moda poszła w świat"
twitter.com/arekpisarski

Policja szuka sprawcy lub sprawców, którzy na pomnik Lecha Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej założyli baner w kształcie koszulki z napisem "Konstytucja". Funkcjonariusze maja nadzieję, że w poszukiwaniach pomoże miejski monitoring. Tydzień temu podobnie "ubrano" pomnik L. Kaczyńskiego w Szczecinie.

Baner na pomniku Marii i Lecha Kaczyńskich na skwerze w Białej Podlaskiej zauważyli funkcjonariusze podczas porannego patrolu.

 

- Baner został zdjęty i zabezpieczony do sprawy - mówi polsatnews.pl st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

 

 

Jak wyjaśniła rzeczniczka, policja kompletuje materiał dowodowy. Skwer, na którym stoi pomnik, jest objęty miejskim monitoringiem; policja nie wyklucza, że będzie nagranie z momentu zakładania banneru.

 

- B. prezydent Lech Kaczyński był praworządny. PIS-owcom należy przypominać, że był konstytucyjnym demokratą - komentuje w rozmowie z nami Paweł Kasprzak ze stowarzyszenia Obywatele RP, współorganizator protestów przeciw zmianom w sądownictwie realizowanym przez partię rządzącą. Według Kasprzaka, pomysł z banerami jest udany i może uzmysłowi politykom PiS, że Lech Kaczyński raczej nie poparłby obecnych zmian w prawie.

 

W ubiegły piątek  w Szczecinie ktoś "ubrał" Pomnik Lecha Kaczyńskiego przy ulicy Wojska Polskiego w koszulkę z napisem "Konstytucja Jędrek". Incydent zarejestrowały kamery monitoringu. Członkowie komitetu budowy pomnika złożyli dwa zawiadomienia do prokuratury dotyczące m.in. zniszczenia monumentu. Jak argumentują, tylna część pomnika została zarysowana.

 

Pomnik pary prezydenckiej w Białej Podlaskiej został oficjalnie odsłonięty 2 maja i dokonał tego  Jarosław Kaczyński. Pod monumentem umieszczona jest tablica z napisem "Warto być Polakiem".

 

polsatnews.pl

 

 

las/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze