Pożar marketu w Działdowie. Zawalił się dach budynku

Polska
Pożar marketu w Działdowie. Zawalił się dach budynku
KP PSP Działdowo

Supermarket przy ul. Hallera w Działdowie (woj. warmińsko-mazurskie) zapalił się w poniedziałek około godz. 5 rano. - W wyniku pożaru konstrukcja dachu zawaliła się do środka sklepu - powiedział polsatnews.pl mł. kpt. Damian Mackiewicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie.

Na miejscu pracuje 10 zastępów straży pożarnej. - Działania gaśnicze chylą się ku końcowi. Wprowadziliśmy strażaków do środka, aby zgasić to, co zostało nadpalone i mogłoby spowodować powtórny pożar - powiedział oficer prasowy.

 

Jak dodał mł. kpt. Mackiewicz, nie ma osób poszkodowanych. Z powodu tego, że do pożaru doszło wcześnie rano, nikogo nie było w środku.

 

Możliwe, że strażacy będą musieli wdrożyć prace rozbiórkowe. - Trwają prace weryfikacyjne nadzoru budowlanego co do samego obiektu, którego konstrukcja uległa naruszeniu - podsumował strażak.

 

 

 

 

Trzy pożary w ciągu tygodnia

 

To już trzeci budynek w Działdowie, w którym w ostatnim czasie doszło do pożaru. W ubiegłym tygodniu zapaliła się kamienica przy tej samej ulicy. Z budynku ewakuowano osiem osób, nikomu nic się nie stało. 

 

Doszczętnie spłonął również budynek starej plebanii przy kościele św. Wojciecha. 

 

polsatnews.pl, dzialdowo.wm.pl

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie